Догляд та зберігання

І золото і срібло досить м'які метали і люблять турботу так само, як і емалеве покриття на виробах.

Ми склали список найважливіших рекомендацій, які допоможуть вашим каблучкам, сережкам, браслетам та іншим прикрасам прослужити максимально довго:

  • Корисно мити прикраси в мильній воді за потреби, щоб змивати накопичений пил і жир. Робити це слід ніжно і легко, не докладаючи силу. Якщо носити прикраси не знімаючи, то в місці зіткнення зі шкірою накопичується бруд, який призводить до окислення як срібла, так і золота.
  • Знімайте прикраси на ніч, щоб уберегти себе від травм, а прикраси від деформації.
  • Зберігайте вироби в чистоті та окремо один від одного. У кожного виробу повинен бути свій мішечок або коробочка.
  • Не допускайте контакту виробів з хімічними засобами, інакше поверхня може окислюватися, піти плямами, може постраждати емаль.
  • Не варто піднімати штангу, мити посуд або перебирати гальку на березі моря, якщо на ваших пальчиках каблучки. Не забувайте про будь-яку іншу фізичну працю. Все це може призвести до деформації і подряпин.
  • Час від часу здавайте прикраси на чистку або оновлення поверхні (ми надаємо такі послуги).

Прикраси з емалевим покриттям відрізняються від інших виробів не тільки оригінальним дизайном, але і специфічним доглядом.

Для збереження первісної яскравості та цілісності емалевого покриття необхідно:

  • Уникати контакту емалі з кислотами, лугами та хлором, тобто з будь-якими миючими засобами, порошками та миючими гелями. Також емаль може пошкодитися від взаємодії з косметикою (креми, лосьйони) і морською водою.
  • Прикраси з емаллю необхідно берегти від впливу прямих сонячних променів, а також перепадів температур. В іншому випадку покриття може збліднути або потріскатися.
  • Бережіть прикраси з емаллю від деформації (наприклад, каффи з емаллю неможна згинати чи розгинати, підлаштовуючи розмір), тому що пошкодження геометрії виробу призведе до лущення емалевого шару.

Чому золото окислюється, а срібло темніє?

Чисте золото 999,9 проби не окисляється, але більшість ювелірних прикрас робляться з 585 чи 750 проби, тобто в сплаві є домішки інших металів, таких як срібло, мідь або нікель, і саме ці метали можуть окислитися (наприклад, на сережках біля основи цвяшка).

Срібло в свою чергу має природню властивість окислюватися та темніти при взаємодії з сірководнем, який є в повітрі, виділяється нашою шкірою, міститься у воді тощо.

Цей процес доволі непередбачуваний. Срібні прикраси можуть потемніти одразу після покупки або не темніти ніколи, або носитися роками і раптом потемніти за один день.

Не переживайте з цього приводу, це не свідчить про стан здоровʼя чи про те, що ви не дбайлива чи не акуратна людина.

Віддавайте прикраси на чистку в ювелірну майстерню, придбайте набір для чистки прикрас, а також можна покрити прикраси зі срібла білим родієм, який, незважаючи на розповсюджену інформацію в мережі, не робить прикрасу більш зносостійкою, але захищає срібло від окислення.

Покриття родієм

Родій — це метал платинової групи, який широко використовується в ювелірній справі.

Зазвичай в мережевих ювелірних крамницях все срібло, а також біле золото, покрите родієм за замовчуванням. Покриття родієм дійсно захищає поверхню срібла від потемніння.

Кілька нюансів щодо родію:

  1. Покриття стирається з часом, особливо швидко на каблучках.
  2. Родій сам по собі не дає блиск прикрасі, як багато хто думає. Він повторює фактуру поверхні, на яку він нанесений.
  3. На матових прикрасах родій може виглядати тьмяним. На глянці все добре, але колір срібної прикраси набуває більш холодний блакитний відтінок.
  4. Також існує покриття чорним родієм. Ми використовуємо його там, де неможливо почорнити срібну прикрасу способом оксидування, або на золотих прикрасах.